Pasování prvňáčků na čtenáře

Městská knihovna Hostomice se ve spolupráci se ZŠ P. Lisého Hostomice a MŠ a ZŠ Osov opět zapojila do projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka, který každoročně vyhlašuje Sdružení knihovníků a informačních pracovníků SKIP pro žáky 1. ročníků. Během školního roku děti z prvních tříd několikrát navštívily knihovnu a zúčastnily se připraveného programu. Součástí projektu byla také beseda se spisovatelkou Annou Langerovou, která byla spojena se čtenářskou dílnou. Dne 29. 5. 2023 jsme v knihovně projekt slavnostně zakončili. Akci zahájila spisovatelka Petra Martišková povídáním o své knize Velké dobrodružství malého dráčka. Interaktivní program byl zábavný i poučný zároveň, děti odpovídaly na různé otázky a plnily úkoly. Poté se prvňáčci přemístili do knihovny, aby tam ukázali to, co se během školního roku společně se svými učitelkami a rodiči naučili. Někteří recitovali básničky, jiní je předčítali z čítanky. Za své čtenářské dovednosti byli přijati mezi rytíře a rytířky Řádu čtenářského a po složení slavnostního slibu pasováni na čtenáře. V upomínku na tento den si malí čtenáři odnesli domů knížku Zuzany Barilové Křeček v letu!, čtenářský glejt a poukaz na roční registraci dětského čtenáře v hostomické knihovně zdarma. Přejeme jim mnoho příjemných chvil strávených ve společnosti krásných knih.

Fotografie nejen z této akce si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.