Jakub Greschl-přednáška pro ZŠ

Přednáška pro žáky 7. a 8. ročníků

Ve čtvrtek 24. 3. 2022 uspořádala Městská knihovna Hostomice ve spolupráci se ZŠ P. Lisého 2 přednášky mladého cestovatele a fotografa Jakuba Greschla, který navzdory svému zdravotnímu handicapu procestoval již 32 států světa. Žáci 7. ročníků měli možnost dozvědět se mnoho informací ze severských zemí. Prostřednictvím krásných fotografií je Jakub provedl Islandem, Norskem a Švédskem. Mladý cestovatel se s nimi podělil o zajímavé zážitky z cest a svým životním příběhem je podpořil v překonávání životních překážet při cestě za svými sny. Žáci 8. ročníků navštívili USA, podívali se do velkých měst a zejména do nádherných národních parků. Věříme, že Jakubovo odhodlání, pozitivní přístup k životu v duchu hesla Nic není nemožné, nadšení pro cestování a poutavé líčení cestovatelských zážitků bylo pro žáky nejen zdrojem informací do hodin zeměpisu, ale i inspirací do budoucna.

více foto ve fotogalerii