Návštěva dětí z MŠ Hostomice v knihovně

V březnu navštívily knihovnu děti z Mateřské školy Hostomice. Nejdříve přišla třída nejmenších Žluťásků i s nejmladším dvouapůlletým Filípkem, po nich třída starších Ohniváčků. Jako třetí přišli Modrásci, nejstarší děti převážně předškolního věku.

Na začátku programu se děti seznámily s prostředím knihovny. Potom jsme si povídali o knížkách, které mají doma, a jak s nimi správně zacházet. Dále přišly na řadu veselé básničky, knížky o zvířátkách a pohádka O perníkové chaloupce. Modrásci měli program rozšířený o pohádku O veliké řepě a o práci s pracovním listem. Na oplátku děti zazpívaly paní knihovnici písničku a vyprávěly pohádku O třech prasátkách, kterou se naučily ve školce.

Protože byly všechny děti moc šikovné, odnesly si z knihovny omalovánku a sladkou odměnu, předškoláci navíc pracovní listy s tématem blížících se Velikonoc. Věřím, že se dětem v knihovně líbilo a přijdou ji brzy opět navštívit třeba se svými rodiči nebo prarodiči. Fotografie z akce si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.