19. 3. Dálkové treky v Alpách s Kubou Šolcem

Šest alpských zemí, 2 050 km, 75 dní a 120 000 nastoupaných výškových metrů. Vydejte se s Kubou na dobrodružnou cestu napříč majestátními Alpami a objevte krásu stále ještě divokých horských stezek, strmých štítů hor, jezer, ledovců, hlubokých údolí s vodopády či klikatícími se říčkami. Na přednášce prozkoumáme celkem tři Kubovy dálkové treky, které se mu podařilo spojit v jeden oblouk táhnoucí se od Azurového pobřeží až k Jaderskému moři.

Fyzický geograf, milovník hor a vodních toků, dálkových trailů a ultralehké výbavy na treky, kterou testuje. Po českých i světových stezkách nachodil za posledních devět let přes 16 000 km.

Zvláštností je, že pracuje a trvale žije na cestě ve svém obytném autě, kterému říká Felix. O dálkových přechodech hor a o životě na cestě přednáší.

Srdečně zveme na přednášku plnou nádherných fotografií, která se bude konat ve čtvrtek 19. 3. 2026 od 17 hod. v Městské knihovně Hostomice. Vstup zdarma.

www.kubojovycesty.cz

FB: Kubojovy cesty

IG: kuboj9

Podobné příspěvky